Денят на жената

" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen>

      Доля Гановски има шанса да ни запознае с руската революция от 1917-та година благодарение на истроиите на главните героини в тази страхотна документална продукция – Денят на жената. За 75 минути време много неща могат да ни бъдат разказани, макар и понякога с по няколко думи за неща, за които иначе са изписани много книги. Тук идва една интересна и свързана с филма подробност, а именно фактът, че е определян като българско заглавие. Но поне сред имената на актрисите не виждаме нито едно българско име, затова остава възможността продукцията поне частично,а  защо не и напълно да е заснета в страната. Време е сега да представим накратко основното по сюжета, като определено може да се твърди, че това е една напълно женска история.

      Денят на жената е разказ за живота в Съветския съюз такъв, какъвто много добре го познават и доста българи. Не бива да забравяме, че от 1944-та руското присъствие у нас е силно осезаемо, а в Сибир е имало доста лагери за политически и други престъпници. Но тази картина е много обща и не дава пълна представа за това, което ще ни разкаже продукцията. Вместо да се концентрира например само върху революцията, тя ще се опита да даде гласност на възгледите на една героиня на труда, карала трактор. Към това се прибавя феминистка и блогърка, тоест групата от жени е доста интересна и разнообразна. Но тези жени доколко са уверени в своите спомени при положение, че вече са доста възрастни? 

Жанр: Документални филми



Гледано: 71

Денят на жената